| Quantity | 5 pcs |
|---|---|
| Shape | Round |
| Color | Gold |
| Plating | 18k gold plated |
| Coating | Vacuum Ion Plating (IP) |
| Material | 304 Stainless steel |
| Size | 6 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Bead Hole Size | 2 mm |

Stainless Steel Beads (6 x 5 mm) 18K Gold Ion Plated (5 pcs)
In stock
Order more for more benefits:
US$4.68
3
piecesUS$4.21
5
piecesUS$3.97
Quantity:
Price per piece:
Total:
More Information
Description
Use these round stainless steel beads as stylish details in your jewelry. With Ion Plated (IP) stainless steel, you are choosing durability and top quality.
Features:
- Made from 304 stainless steel
- Contains a thin layer of 18K gold
- The IP coating process ensures an extra strong, scratch-resistant, and long-lasting gold layer
- Hypoallergenic; gentle on sensitive skin
- Avoid contact with water to preserve color and quality
